FAQ – NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

KONSULTACJA ONLINE

Jak długo trwa konsultacja?

Zarezerwuj na konsultację od 60 do 75 minut.

Jak będzie wyglądała nasza konsultacja?

Konsultacja online odbywa się na wybranym komunikatorze, najczęściej Skype, mój login: Ewelina Grajlich Dietetyk. Przed konsultacją odszukaj mnie proszę na Skype i zadzwoń do mnie o umówionej godzinie.

Przed konsultacją, zrób sobie listę rzeczy o które chcesz mnie zapytać.

Podczas rozmowy na pewno zapytam Cię – jaki jest główny problem z którym się do mnie zgłaszasz i czego ode mnie oczekujesz, a także o:

– Twoje choroby, zaburzenia, objawy,

– suplementy i leki jakie były przyjmowane i jakie przyjmujesz teraz – najlepiej spisać ich nazwy wraz z dawkami,

– Twoje żywienie, aktywność fizyczną na co dzień, także styl życia

Przed konsultacją poproszę o przesłanie badań, które były wykonywane – prześlij je proszę mailem 3-4 dni wcześniej przed umówioną konsultacją).

 

Na podstawie tej rozmowy:

Udzielę Ci konkretnych rad w oparciu o przekazane informacje i przesłane wcześniej badania. 

Zaproponuję Ci dodatkowe badania, jeśli te będą wskazane. Opowiem jak dotychczasowe żywienie, suplementacja i styl życia wpływają na Twoje zdrowie. 

Ponadto, wskażę konkretne obszary wymagające zmiany i zasugeruję działania, które przybliżą Cię do osiągnięcia Twojego celu (omówienie podstaw diety, zasad, stylu życia, aktywności fizycznej – jestem również fizjoterapeutką oraz ewentualnie podstawowej suplementacji jeśli będzie to możliwe na podstawie badań i wywiadu).

Czego się dowiem na naszej pierwszej konsultacji?

Na pierwszej konsultacji przeprowadzę z Tobą szczegółowy wywiad oraz wezmę pod uwagę wyniki badań, które mi prześlesz. Opowiem jak dotychczasowe żywienie, suplementacja i styl życia wpływają na Twoje zdrowie. Na tej podstawie udzielę Ci konkretnych porad odnośnie Twojego zdrowia, ukierunkuję jak powinno wyglądać żywienie, styl życia a także odpowiem na Twoje pytania.

Jaki jest czas oczekiwania na konsultację?

Czas oczekiwania na wizytę wynosi od 4 do 8 tygodni. W sytuacji, gdy zwolni się miejsce i będziesz chciała skorzystać z konsultacji wcześniej, poinformuję Cię o tym.

Kiedy wysłać moje badania?

Badania prześlij na mój adres mailowy, po umówionym terminie konsultacji i po dokonaniu przelewu. Najlepiej 3-4 dni przed umówioną konsultacją.

Czy plan żywieniowy i suplementacyjny zawarty jest w cenie konsultacji?

W cenę konsultacji nie jest wliczony rozpisany plan żywieniowy oraz suplementacyjny. Ceny planów wliczone są w pakiety, wybierz usługę dopasowaną do Twoich potrzeb.

Czy otrzymam plan żywieniowy i suplementacyjny na pierwszej wizycie?

Plany żywieniowe i suplementacyjne, które zawarte są w pakietach wysyłam do 14 dni kalendarzowych, najczęściej jednak do 7 dni od konsultacji i otrzymania od Ciebie wypełnionej ankiety żywieniowej.

Czy mogę zadać pytanie po konsultacji, czy jest to wliczone w cenę?

Tak, jak najbardziej. Zdaję sobie sprawę, że na konsultacji możesz o czymś zapomnieć, bądź pytanie może się pojawić po konsultacji. Dlatego zobacz, ile konsultacji mailowych zawiera wybrany przez Ciebie pakiet.

W jaki sposób mogę się z Tobą połączyć i odbyć konsultację?

Konsultacje najczęściej odbywają się na Skype. Mój login to Ewelina Grajlich Dietetyk. Przed konsultacją proszę odszukaj mnie na Skype i zadzwoń o umówionej porze. Jeśli wolisz inny komunikator lub rozmowę telefoniczną, poinformuj mnie o tym. Jeśli to możliwe, wybierz na konsultację ciche miejsce w którym możesz swobodnie rozmawiać. Jeśli jesteś kobietą i zgłaszasz się do mnie z problemem zaburzonych miesiączek, na pewno zapytam o intymne sprawy.

Co się dzieje po konsultacji?

Po konsultacji:

– jeśli zdecydowałaś/eś się tylko na konsultację, postaraj się do życia wdrożyć zmiany o których rozmawiałyśmy/liśmy i jeśli chcesz kontynuować ze mną pracę nad własnym zdrowiem, zapisz się na kolejną konsultację o czasie trwania 45 minut, podczas której omówimy zmiany, które się u Ciebie wydarzyły i omówimy plan działania na najbliższy czas. Najlepiej by konsultacja odbyła się po około 1-3 miesiącach od pierwszej rozmowy (indywidualnie dobrane według potrzeb).

– jeśli zdecydowałaś/eś się na plan żywieniowy i suplementacyjny – po opłaceniu pakietu prześlę Ci ankietę do wypełnienia. Po odesłaniu wypełnionej ankiety, ułożę dietę (i ewentualnie plan suplementacyjny) i odeślę na wskazany adres email w ciągu 14 dni. Najczęściej jednak wysyłam w ciągu 7 dni od otrzymania ankiety i odbycia konsultacji.

PLAN ŻYWIENIOWY I SUPLEMENTACYJNY

Jaki jest czas oczekiwania na dietę?

Plany żywieniowe i suplementacyjne, które zawarte są w pakietach wysyłam do 14 dni kalendarzowych. Plany wysyłam jednak najczęściej do 7 dni od konsultacji i otrzymania od Ciebie wypełnionej ankiety żywieniowej.

Jak długo mogę stosować dietę?

Dietę 7-dniową możesz stosować przez okres miesiąca.

Dietę 14-dniową możesz stosować przez okres 6-8 tygodni.

Plany żywieniowe zawierają różnorodne posiłki, dlatego jest możliwość korzystania z nich dłużej niż przez 7/14 dni.

Chcę zamienić jeden z produktów w jadłospisie, czy mogę?

Tak. W cenę pakietów zawarte są konsultacje mailowe, jeśli więc potrzebujesz zamienić posiłek w jadłospisie, napisz do mnie, a w ramach tej konsultacji, dokonam zmiany.

Jak wygląda dieta, którą otrzymam?

Plan żywieniowy przygotowuję w profesjonalnym programie. Dietę otrzymasz ode mnie w formacie PDF, w przejrzystej i czytelnej formie i ładnej szacie graficznej, gotowe do wydruku. Oprócz przepisów na posiłki, otrzymasz skróconą rozpiskę tygodniową na lodówkę oraz listę zakupów.

Czy do diety będzie dodana lista zakupów?

Tak.

Na jak długo wystarcza plan suplementacyjny?

Plan suplementacyjny wystarcza na około 2-3 miesiące, minimum jest to okres 6 – 8 tygodni (w zależności od stanu zdrowia i zaburzeń).

PŁATNOŚĆ

Jak dokonam płatności?

Płatność jest możliwa tylko za pomocą przelewu, przed wykonaną usługą.

Po umówieniu się na konsultację, wyślę Ci dane do przelewu na adres email.